JEČMEN A ,,SILNIČNÍ LIŠEJ,,

Každoročně se léčím v lázních Aurora v Třeboni s vyhřezlou plotýnku. Ve volném čase jezdím hlavně na kole. Při letošním pobytu jsem měl nepříjemný úraz při pádu z kola (spadl řetěz mezi řetězové kolečko a dráty zadního kola). Takže se mi podařilo si na dvakrát zlomit nos, na něm jsem měl tržnou ránu se třemi stehy, mnohačetné odřeniny v obličeji, odřená obě kolena, na levém kolenu dokonce kromě odřenin zcela chyběla kůže na ploše asi 3×2 cm, na pravém rameni odřenina o průměru asi 8 cm, a další drobné odřeniny na rukou.

Zranění mi byla ošetřena na traumatologickém oddělení českobudějovické nemocnice. Všude jsem byl polepen sterilními obvazy a stal se objektem zájmu lázeňských hostů.

Po návratu do lázní jsem večer strhal obvazy a mokvající rány včetně zarudlého okolí pomazal řídkou kašičkou z ječmene. Překonal jsem počáteční silné pálení. Do rána zmizelo zarudlé okolí odřenin a vytvořily se nemokvavé strupy. Každé ráno jsem pak smyl ječmen, abych nevypadal jako zelený mužík a večer pak znovu natíral. Absolvoval jsem všechny procedury včetně podvodních masáží, slatinných koupelí a plavání v bazénu. Do týdne se strupy vyloupaly, kromě těch na nose a na levém kolenu a na jejich místě se na opáleném hnědém podkladu objevila nová tenká růžová kůže. I nadále jsem byl za exota, neboť přátelé a známí obdivovali nejen rychlé hojení, ale i velmi rychlý postup pigmentace nové kůže. Takže dnes po 14 dnech již nemám strupy ani na nose a kolenu, kůže na obličeji má již svůj přirozený vzhled a z odřeniny na rameni o průměru 8 cm zbývá již jen růžová ploška o velikosti jen 3mm x 1cm. I majitelka penzionu ve kterém jsem byl ubytován říkala, že již viděla mnoho úrazů na kole, ale ještě nikoho, kdo by se tak rychle vyhojil. Dnes jsem již doma a manželka  na prvý pohled nic nezjistila…

Všechny zdraví Honza

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *