JAKUB ČUTTA, HRÁČ BÍLÝCH TYGRŮ A ,,ZELENÉ,,

ZELENÝ BULVÁR

MUDr. Miroslava Plchová – odborný výživový konzultant vrcholových sportovců.

Doporučuje svým svěřencům konzumování zelených potravin společnosti Green Ways. Přednáška 6. 9. 2011 – Buchlovice, Česká republika.

Lucie Grolichová  – Moderní pětiboj

V roce 1999 Jakub Kučera – státní trenér- požádal MUDr. Miroslavu Plchovou o odbornou spolupráci v oblasti moderního pětiboje. Moderní pětiboj je tak těžký, a tak náročný, že sportovci nemají šanci dostat se do zcela zregenerovaného stavu. Skládá se ze střelby, šermu, plavání, běhu a jízdy na koni.

V roce 1999 bylo mistrovství světa v Budapešti. Tam jsem si zmapovala každého sportovce – jejich povahy, zdatnost a zdraví. Vybrala jsem si Lucku, protože se mi zdála disciplinovaná a hlavně, vypadala, že bude potřebovat brzy zdravotní pomoc. Lucka už byla – Juniorská mistryně světa a mistryně Evropy. Pak se ale dostavily problémy se zády, s klouby a přicházela jedna angína za druhou. Bylo nutné udělat výrazné zdravotní změny.

Čekalo ji další mistrovství a bez změny stravování, a způsobu regenerace, hrozilo, že končí její šňůra vítězství. V té době jsem už znala zelené potraviny a věděla jsem, že nejlepší je začít s nimi. Po dohodě s trenérem jsme nasadili ječmen a začali pracovat na zdravotních výsledcích Lucky. V roce 2002 vyhrála mistrovství v Americe. To bylo naše první místo na zeleném. Od té doby vyrábíme mistry světa v moderním pětiboji – přičemž základem zdraví těchto vítězů jsou právě zelené potraviny. (Paní Dr. Plchová jmenuje všechna vítězství… Nestíhám si dělat poznámky.

…Moskva 2006 – první místo ve světovém poháru… Jsem ráda, že ostatní sportovci z jejího týmu ji následují.

 

Jakub Čutta – Lední hokej

Chci o něm hovořit, protože je to velmi výjimečný člověk.

Už v 16 letech hrál jako velká naděje v Kanadě ve WHL. Je juniorským mistrem světa v roce 2001. Odehrál osm zápasů v NHL. A hrál pět let na farmě AHL – kde odehrál 350 zápasů. Bylo to pro něj nejen fyzicky, ale i psychicky náročné. V době kdy děti potřebují rodiče, on byl sám. V roce 2006 byl vyhlášen druhým nejlepším hráčem. Pak hrál několik zápasů v Rusko. Po návratu do Čech, Karlovy Vary vyhrály, s jeho pomocí, mistrovství extraligy České republiky.

On byl jeden z prvních hokejistů, kteří začali trochu jinak přemýšlet. Od prvního okamžiku (od roku 2002), zařadil ,,zelenáče,, do svého jídelníčku. Dnes jsou jeho běžnou stravou. Protože vidí, jak moc mu zelené potraviny pomáhají, staly se základem zdravé stravy celé jeho rodiny. I jeho mimiko – Matyas, už cumlá zelené, a já pevně věřím, že i on bude díky zeleným potravinám šikovný jak jeho otec.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *