I STŘÍBRNÁ SOUKALOVÁ JEDE NA ZELENÉM…

Biatlonistka Soukalová v oblacích nelétá. Chleba levnější nebude, říká

16. prosince 2012

Do telefonu uctivě děkovala za gratulace, soustředěně odpovídala a upřímně se smála. Otázka, zda je po životním víkendu připravena třeba na nabídky na reklamu, ji trochu znejistila. „Teď se celá červenám,“ přiznala Gabriela Soukalová. Česká biatlonistka má za sebou famózní sérii závodů Světového poháru Pokljuce – vítězství ve sprintu, druhé místo ve stíhacím závodě a třetí pozici v závodě s hromadným startem.

Po vítězství ve sprintu jste řekla: Jsem v Jiříkově vidění. Jak se cítíte po celém víkendu?
Nemám slov. Na závod s hromadným startem jsem se netěšila, po sobotní stíhačce jsme byly s Verčou Vítkovou strašně unavené. V sobotu mě bolel snad každý krok a hrozně jsem se bála, jak budu vypadat den poté. Běžecký čas v ´masáku´sice nebyl žádná sláva, ale pocitově to bylo jiné. Naštěstí.

Tři závody ve třech dnech byly asi extrémní zápřah?
V tom počasí měl člověk nejvíc strach o zdraví. V pátek nám sněžilo, v sobotu pršelo, v neděli nebylo v mlze vidět ani na krok.


Máte ideální recept jak zrelaxovat mezi závody?
Co pro vás bylo nejhorší?
Déšť. Když člověk jede ve sjezdu celý mokrý, na hlavě promoklou čepici, pěkně to studí. Ale vydržela jsem. A doufám, že to tak zůstane. Já tradičně o Vánocích chytnu nějakou virózu, jak se chodí po návštěvách. Asi se letos od nich budu víc distancovat.

Hodně věřím přírodním doplňkům, jím chlorellu, ječmen. Nevím, jestli to je psychika, ale mám pocit, že regeneruju líp.

Jak jste v takové únavě i potřetí zvládla dojet na bednu?
Nejvíc mě podpořila střelba, i když ležka se dvěma chybami nebyla ideální. Ale na střelbu jsem se strašně  těšila. Aspoň chvíli se nebudu muset hýbat, jsem si říkala. Únava byla opravdu velká. Možná v tom to bylo…

Váš střelecký výsledek v Pokljuce byl impozantní. V deseti položkách jste udělala pouze dvě chyby.
Ani si nepamatuju, kdy naposledy se mi něco takového povedlo. Možná v sérii IBU Cupu.

Daň za úspěšnou střelbu je však váš dlouhý čas na střelnici.
Klidně tam radši postojím o pět vteřin déle.

Ale dlouhá střelba vestoje v sobotní stíhačce vás možná připravila o druhý triumf v řadě po pátečním sprintu, nebo ne?
Ale já si to druhé místo vyhrála! Pro mě je to všechno strašný úspěch. I když mi ta cílová rovinka přišla jako parodie. Gössnerová s pěti tresnými koly a já s čistou střelbou finišujeme spolu a ona mě předjede. Když jsme sledovaly videozáznam, nevěděla jsem, jestli se smát nebo brečet. Veronika Zvařičová to řekla trefně: Ona běhá jako šílená.

Co vám k úspěšnému víkendu řekli rodiče?
Určitě jsou šťastni, ale zatím jsem s nimi nemluvila. Vložili do mě… Jak to říct? Vlastně všechno. Do letoška mě trénovali, dali mi dobrý základ. Jsem jim zavázaná.

 

You may also like...

1 Response

  1. 27.8.2015

    […] I stříbrná Soukalová jede na zeleném. […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *